صدای پایم از انکار راه بر می خاست 

خانه
آرشيو

پست الكترونيكنویسندگان
فاطی ترابی
 

آرشیو من
بهمن ۸٩
آذر ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳
بهمن ۸۳
دی ۸۳
آذر ۸۳
 

لینک دوستانآمار وبلاگ :

temp-designer

 

 

۱۳۸٤/٦/۳

ارتباط قوانین فیزیکی و متا فیزیکی

 

با اینکه توی درسها همیشه از فیزیک بدم میومده و توی دانشگاه پاس کردن هر کدوم از فیزیکام هفت جد و آبادم رو بهم نشون داد!ولی قوانین فیزیک رو دوست دارم به شرط اینکه بخواهم فلسفی بهش نگاه کنم!

من تازگیها به این نتیجه رسیدم که تمام قوانین علمی که در محدوده مادی صادق هستند  در بعد زندگی و محدوده غیر مادی هم صادقند.

مثلاً یکی از قوانینی که من بی نهایت قبولش دارم قانون نسبیت انیشتینِِِ، حالا اگه بخواهم از دید خودم این قانون رو بررسی کنم،اینجوری میگم:هر حسی که ما در زندگی داریم نسبیه!

این شرایط حال ماست که میتونه یه امر نسبی رو به یه مطلوب بدل کنه یا نه و بگذاره زمان ازش بگذره و در زمان بعد بر طبق همین قانون نسبی از حالت مطلوب بودن به یه خنثائی برسه!

مثلاً آنچه که الان اتفاق بیفته شاید پارسال یه اتفاق خوب و دلخواه بود ولی الان دیگه اهمیت خودش رو از دست داده و به عبارتی زمانش رو از دست داده ویا اونچه رو که شاید دوست داشتین دو سال پیش بشنوید و در شرایط خودش یه زیبائی رو داشته ،حالا کوچکترین اثری در شما ایجاد نمیکنه وفقط یه حس بی تفاوتی به جای اون حس زیبا میتونید داشته باشید!

خوب این فقط میتونه ناشی از همون نسبی بودن باشه !شرایط باعث میشه که شما بدون اینکه آدم دیگه ای شده باشید ،با خروج از یک زمان به یه درک تازه و نیاز تازه برسید،که اگر در زمان خودش اون اتفاق مطلوب رو داشتین به یه راه دیگه وارد میشدید و یه نسبیت جدید!

یکی دیگه از قوانینی که دوست دارم،قوانین سه گانه نیوتن،قانون اول میگه اگه به جسم ساکن نیرو وارد نشه همچنان ثابت باقی میمونه و اگر به یه جسم با سرعت ثابت نیرو وارد نشه ،جسم به حرکت بدون شتاب خودش ادامه خواهد داد،خوب ما عیناً همین رو در زندگی هم داریم،اگر از نظر نیروهای ذهنی بخواهیم بررسی کنیم،تا وقتیکه ما هیچ انرژی رو به سوی هدفی نفرستیم هیچ اتفاقی هم ایجاد نمیشه،یا اینکه همه چی اتوماتیک و روتین پیش میره مگر اینکه طبق قانون دوم که میگه هر گاه به جسمی نیرو وارد شود در راستای نیرو شتاب میگیره،در این حالته که شما وقتی فکری در ذهنتون ایجاد میشه ،این نیرو به حرکت در آماده و بر اساس انرژی مثبت یا منفی موجود در فکر باعث تغییر در پیرامون  میشه!

و از همه جالبترش همون قانون سومه که میگه:برای هر عملی عکس العملی است مساوی با آن ودر خلاف جهت آن؛هر عملی که از ما سر بزنه یا هر کلمه ای که بگیم یا حتی خیلی بیشتر هر فکری که از ذهن ما بگذره ،اونو در مقابل دریافت خواهیم کرد،حالا بستگی به انرژی مثبت یا منفی داره که از خودمون صادر کرده باشیم چون دقیقاًاونو دریافت خواهیم کرد،حالا یا از اون طرفی که رفتاری رو مثلاً باش داشتیم یا از کسی دیگه ولی این عمل ما جائی انباشته شده و به خود ما بر میگرده،شاید جمله ای رو که مدتها قبل گفتیم عیناًدریافت کنیم یا رفتاری و...به همین علت هم هر کاری که میکنیم بیشتر از هر چیزی باید حواسمون به این باشه که داریم در قبال فقط خودمون این کار رو انجام میدیم نه هیچکس دیگه(از نظر دینیش هم میشه همون خدا بر همه اعمال ما ناظره و هیچی ازش مخفی نمیمونه) !

اينجاست که ميتونيم ببينيم همه چی دنيا خيلی علمی ميتونه باشه!

 

پ.ن1:یه چیز جالب بيشتر رفتارهای مامثل حرکت الکترونها در ترازهای انرژی بوده یعنی ما وقتی یه الکترون رو برانگیخته میکنیم از تراز پائین به تراز بالاتر میره و با از دست دادن انرژی هم به سر جاش بر میگرده ،ما هیچوقت نیم تراز نداریم،یا توی این سطح یا توی اون سطح ،حد واسط نداره که بخواهد بین دو سطح آویزون بمونه!

پ.ن2:قدم به قدم خیلی قشنگه!

پ.ن3:این Testament من داره از صفحه خارج میشه!بخونیدش تا از دستتون در نرفته،مگه من قراره چند بار وصیت کنم

 

فاطی ترابی

پيام هاي ديگران ()
 

 

[ خانه| آرشيو | پست الكترونيك ]