جرقه طلائی

توی این کتابی که دارم میخونم نوشته بود" آدمها وقتی عاشق هم میشوند که در یک سطح اثیری قرار میگیرند" مثل خیلی وقتها که همه حتماً داشتیم این جواب به پرسشی بود که توی ذهنم هی تکرار میشد"چطوریه که یکباره کسی رو دوست داری بی هیچ دلیلی ؟!" خوب جوابش همین بود ،منظور از سطح اثیری، به زبان ساده؛ عالم غیر مادی و  spiritual میشه،یعنی دقیقاً زمانی که دو تا آدم به یه سطح بالاتر صعود میکنن، یه سطح که قانون باید و نباید و میشه و نمیشه و دلیل و علت و معلول نداره ،اونجاست که به دلیل قرار گرفتن توی اون سطح متعالی به عشق میرسند ،حالا اگه خصوصیات غیر مادیشون رو پرورش بدن توی حال و هوای اون عشق میمونن و گرنه باز به همون سطح قبل و همون دنیای حساب و کتاب برمیگردن و چه بسا که حیران از قبل خودشون هم میشن،برای همینه که عشق و دوست داشتن میتون راه تعالی و حتی رسیدن به خدا باشه،شاید برای اینکه از خود گذشتن و اثیری شدن میخواد،برای همینه که یه جائی که حواسمون  به باید و نباید و اما و اگر و چرا و...نیست چشمامون آئینه روح میشن و نگاههائی گره میخوره که خودتم براش جوابی نداره!  

/ 8 نظر / 9 بازدید
شاپرک

[قلب][ماچ] نگرانت که میشم با خودم میگم محکم تر از این حرفاست و بهش ایمان دارم. شاید گاهی می لرزی ولی سرپایی و ایشالله تا ابد باشی. مراقب خودت باش.

راحله

سلام كتاب جالبي بايد باشه ممكنه به من معرفيش كني ؟! ممنون ميشم[گل]

پیمان

تو هنوز هم مینویسی؟ خسته نشدی

فرهمند

سلام :) آره یادمه ولی شاکتی پات شدم نمی تونم !!!

راحله

سلام فاطی جان و ممنون از لطفت,حتما میرم سراغش.[گل]

رها

من سوال دیگه ای دارم و اون اینه که چطوریه که نمی تونی کسی رو دوست داشته باشی اونم بدون هیج دلیلی[سوال]

هاجر

سلام عزیزم .خوبی؟ من بازم طبق معمول همه ی شماره هامو پاک کردم[نیشخند].تو اصلا نباید یه حالی از این رفیقت بپرسی؟ ضمنا اسم خوب پیشنهاد بده برای دختر.