بستنی تلخ

یه راز خیلی قشنگ در پس همه چیز نهفته،هر چی به اعماق میری؛هر چی بیشتر فکر میکنی؛بیشتر کلنجار میری؛بیشتر ...میبینی آسودگی در سادگیه

تموم شادی و لذت زندگی ،روحی و جسمی در سادگیه،در بکر بودن و زلال بودن همون مفاهیمی که صبح تا شب باهاش داریم کلنجار میریم،همون مفاهیمی که به مبارزه دعوتشون میکنیم،یه جنگ یک طرفه که بازنده و برنده اش  فقط خودمونیم باهاش راه میندازیم،پیچیده ش میکنیم ،اینقدر میپچونیمش که دیگه نیازی بهش حس نمیکنیم،بعدم خطش میزنیم،بعد میبینیم روز به روز همه چی بی رنگ تر میشه و رنگ و لعابی برای هیچ حسی نمونده.

خدا،دعا،عشق،تعهد،وفاداری،مهربونی،صمیمیت،همدلی،خلوص و...رو یه ماژیک قرمز روش میکشیم،خط زدنش کار سختی نیست اما چی برامون میمونه،وقتی کسی رو دوست داشته باشی با همه وجودت اما قرار باشه باش مهربون نباشی،صمیمی نشین،نسبت به هم تعهدی نداشته باشین و از همه مهمتر اصلاً عشق رو بیخود بدونین خوب اونوقت چی ازمون میمونه،بعنوان یه آدم ،همونی که حس داره و همونی که روح داره ،همونه که روحش منزلتش از جسمش بیشتر و خوراک روحش همین مفاهیم ساده است،وقتی اینها رو ازش بگیریم وقتی بگیم اینا نیست،بیرحمانه روحش رو نکشتیم؟!

یه راه حل خیلی ساده برای خوب زیستنه،اونم عشق ورزیدنه،نه فقط به آدمها که به حیوانها و گل و آب و خاک و از همه مهمتر به خودمون.

همه چی رو باید بررسی کرد،نقد کرد،به چالش کشید،اما یادمون باشه که یه چیزای توی این وجود هستن که اگه نباشن آرامش نخواهد داشت ؛ از وجودمون آرامش رو نگیریم.

بگذاریم اون کودک درونمون برق چشماش ،تپش سرخوشانه قلبش ولبخند شیرینش نمیره!

"رفتار آدمی تابع روح و احساس اوست که زادهء محیط اخلاقی و تربیت نخستین است و افکار آدمی تابع اندیشه و عقل او که زاده استدلال و مطالعه و شناخت و علم و تحولات ناگهانی--- دکتر شریعتی (هبوط)---"

پ.ن:این یه بلند فکر کردن و بیشتر از همه مخاطبش خودمم!

 

/ 23 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
قهوه چی

هم ميخونم و هم مينويسم. فقط کامنت نميگذاشتم که اون هم برطرف شد!!...از شوخی گذشته این پرشین بلاگ با هلندی ها نا مهربان شده. دیروز یک ساعت گرفتار ارسال مطلب بودم و هنوز هم خودم نمیتونم ببینمش! از روی کامنتهایی که گذاشته اند میفهمم که قابل خواندن برای بعضی ها هست.

رها

سلام. قشنگ بود. مطمئنی تو اسفندی نيستی؟

Farahmand

در جواب کامنتت در اينجور مواقع يا دلت رو به دريا بزن و صحبت کن که اين باعث ميشه که تجربه از بين بره ولی يه اثر عميقی ازش روی وجودت بمونه. يا اينکه بگو: زياده عرضی نيست.

امير

حالا شدی دختر خوب و نازنين. فرشته روی زمين.

Farahmand

راستی از کی قرار شده که روی مهربونی، صمیمیت، همدلی، خلوص و عشق خط قرمز بکشیم؟ ولی خدا، دعا، تعهد، و وفاداري کانسپت هايی هستن که از روی ترس درست کرديم تا بهمون آرامش بدن. مثل مواد مخدر که برای اين استفاده ميشن که به آدم آرامش بدن. حالا انتخاب با توه که ماده مخدر رو انتخاب کنی با آرامش تخديری يا دروغينش يا اينکه ماده مخدر رو دور بندازی و سعی کنی بفهمی که اصولا نا آراميت از کجا بوجود اومده و چطور می توی ريشه بيماری نا آرامی رو بخشکونی. در خيلی از موارد ريشه اون نا آرامی اعتياد به ماده مخدر مصرفيه. از ديد من اينکه آدم ترسو باشه و دلش رو خوش کرده باشه که خدا مواظبشه اين احمقانه اس. چون بعد از يه مدت آدم به اين عادت می کنه و احساس آرامشش کم ميشه ولی حالا ديگه اگه بخواد خودش رو از شر اعتقاد به اون خداهه نجات بده هرشب خواب بد می بينه. اين خاصيت همه مخدر هاست که اولش حال ميدن ولی بعد هی بايد doze ش رو بالا ببری.

برديا

کاش واقعا میشد به این اندازه مثبت نگاه کرد .

ولگرد

طفلکیا بازیگن درست حسابی تو تاریخ تیمتون نبوده که بفهمین فوتبال یه هنره... اون حضرات کارگردان هم به تیم شما بیشتر می‌خورن؛ هر چی باشه تیم عمامه شمایین نه ما و توسل پیاپی به امام زمان کار مشابه شما و الفنونه!!!! در مورد کلاس هم عرض شود که باکلاسی با جوجه فکلی بودن یه خرده فرق داره آبجی!! اون حجازی هم باکلاسیش فقط تو پالتوشه!! وگرنه روزنامه‌ها پرن از دعواهای هر روزه‌ی حضرت با افراد مختلف!! دعواش با زرینچه تا مدتها سوژه‌ی خنده بود: انگار دو تا بچه‌ی کودکستانی! دعوا هم بلد نیستین!!!

Aries Pisces

ممنون دوست گلم که اين همه زحمت کشيدی تا عکس رو ببينی... ۲ تا سوال دارم: ميشه اگه سايت ديگه ای غير از فليکر برای عکس گذاشتن ميشناسی به من معرفی کنی؟چون من نميشناسم و همين طور از اون آنتی فيلتر ها...مرسی

رها

شیطون دیگه رهش واسه چی بود

روحی

کتاب :و نيچه گريه کرد: رو بخون... به من خيلی کمک کرد.. اميد وارم به درد تو هم بخوره