اگرهای ناشدنی وسوسه کننده!!

*مادر یکی از دوستام یه روز حرف خیلی قشنگی زد،اینکه چقدر خوب بود اگر هر سال ازدواج تمدید میشد،یعنی هر سال دوباره زن و شوهر به هم بله میگفتن،اونوقت دیگه هر دو طرف میدونستن که از روی هیچ اجباری نیست که با هم زندگی میکنن،همیشه هم سعی میکردن برای هم تازه و جذاب بمونن،رنگ تکرار و اجبار و خستگی هیچ زندگی نمیگرفت!

**فکرش رو بکنین،اگرآدم میتونست برای یه مدتی خونواده اش رو با خونواده دیگه ای عوض کنه،یعنی یه مدت شرایط دیگه هم تجربه کنه،اونوقت میتونست خیلی آگاهانه شرایطش رو بسنجه و احیاناً قدر خونواده اش رو بدونه یا اینکه خونواده اش قدرش رو بدونن!

***اگرآدم با دین پدر و مادرش به دنیا نمیومد و مثلاً بی دین به دنیا میومد بعد فرصت داشت با دید خودش دینش رو انتخاب کنه،اونوقت دیگه به خاطر یه شناسنامه دینی نمیگرفت که اصلاً نمیشناسه،حتی اگر بی دین هم میشد با فکر این رو انتخاب کرده بود و مسلماً از  خیلی کسانی که دینهای اجباری دارن تکلیفش با خودش معلوم تر بود!

/ 31 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
atid

It's always possible :)

leila

عشق من سلامآخ اگه بدونی دلم خونه

رها

سلام! من برگشتم از مسافرت. هيشکی هم نپرسيد تو کجا بودی چی شدی کجا رفتی زنده ای مرده ای. هييييييييی! روزگار قدار

رها

ممنونم عزیزم از لطفت کامنتاتو ندیدم. نمی دونم مشکل چیه مسنجرم فقط توی خونه دارم که به اینترنت اتصال ندارم

برديا

در مورد اولی : کاش ميشد ، اما نميشه ! در مورد دومی : کاش ميشد ، اما نميشه !! در مورد سومی : کاش ميشد ، اما نميشه !!!

SA

ممنون خانم عزیز -;{@

شيرين

ميگم عقب افتاديا !‌من آپم يه سري بزن

Farahmand

برای هر پاراگرافت یک پاراگراف می نویسم که خیال نکنی آدم کم حرفیم! : ۱) اگر هرسال ازدواج تمديد ميشد که ديگه ازدواج نبود! ازدواج يعنی اينکه از الان تا آخر عمرتون در کنار هم باشين حتی اگه خانومه ۱۵ کيلو اضافه وزن آورد و آقاهه هم روز به روز اخلاقش بدتر شد! حتی اگه میشد هم اونوقت دیگه کسی برای سال دوم و سوم تمدیدش نمی کرد! ۲) کسانی که چند بار ازدواج کردن یا چند تا Relationship داشتن معمولا خیلی آگاهانه می تونن شرایطشونو بسنجن! ۳) تجربه نشون داده که کسانی که بی دین متولد میشن بجز یک یا دو درصد تا آخر عمرشون دیندار نمیشن. کسانی هم که با دین پدر و مادرشون به دنیا میان مگر در شرایط استثنائئ (مثلا تحت حکومت جمهوری اسلامی) معمولا تا آخر عمر دینشون رو از دست نمیدن. اصولا دین یه چیزیه که باید از بچگی بکنن تو پاچه آدم وگرنه کسی خود به خود نه دیندار میشه نه بی دین! ۴) تکرار موارد قبل!

فاطی

سلام خانومی.وبلاگ قشنگی داری.خوندم و لذت بردم.من از دوستای دوران کنکور هستم!دوران سخت و ... که البته يادش به خير.منو شناختی؟!بازم ميام بهت سر ميزنم.فعلا

فاطی

فاطی کازرانی؟آره خودتی؟:*